Regaty o Puchar PZŻ zakończone

W niedzielę w Pucku zakończyły się regaty o puchar Polskiego Związku Żeglarskiego.

Ich zwycięzcami została załoga  ŻLKS Kiekrz-Poznań: Dawid Kania i Katarzyna Pochylska. 2 miejsce wywalczyli zawodnicy z Ukrainy: Uzarov Aleksander i Kalinczuk Andrey, zaś  3 miejsce przypadło: Piotrowi Szlachcicowi i Łukaszowi Czerwcowi z UKS Żeglarz Wrocław.

Oto Wyniki zawodników MKŻ:

Karol Zembrzuski i Paweł Jakubowski 4 m.

Mateusz Olbryś i Mateusz Michalak 6 m.

Mikołaj Mickiewicz i Can Aeslan 7 m.

Michał Kozłowski i Jakub Witkowski 14 m.

Grzegorz H.

Dzisiaj rozpoczęły się w Pucku regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w klasach nieolimpijskich. Potrwają one do niedzieli.

W klasie Cadet bierze udział 17 załóg z Polski i jedna z Ukrainy. Pierwszy dzień rywalizacji upłynął pod znakiem słonecznej pogody. Wiał północny wiatr o sile 3-4 B.

Rozegrane zostały 4 biegi. Po pierwszym dniu nasi zawodnicy zajmują następujące pozycje:

Karol Zembrzuski i Paweł Jakubowski 3 m ( 3,3,4,3)

Mikołaj Mickiewicz i Can Arslan 6 m ( 2,10, 9, 7)

Mateusz Olbryś i Mateusz Michalak 8 m ( 8,5,10,6 )

Michał Kozłowski i Jakub Witkowski 14 m ( 13,OTS,12,140

Prowadzi załoga Dawid Kania i Katarzyna Pochylska, która toczy zaciekły bój o 1 miejsce z zawodnikiem z Ukrainy. Wydają się być oni pretendentami do walki o tytuł Mistrza Europy.

Warto zaznaczyć, że na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata załoga z Ukrainy uplasowała się na 4 miejscu, Dawid zajął miejsce 5, zaś Karol z Pawłem mieli pozycję 25. W Pucku załoga MKŻ pokazuje, że potrafi z w/w załogami nawiązać walkę. Karol i Paweł prowadzili w 3 biegach. Szkoda, że nie dowieźli ani razu zwycięstwa do mety.

Drugi dzień regat. Sobota była drugim dniem rywalizacji dla zawodników z MKŻ w klasie Cadet. Przy słonecznej pogodzie i słabszym wietrze rozegrano 3 biegi. Dzisiejszy dzień nie był zbyt udany dla załogi Karola i Pawła, natomiast o dobrych startach mogą mówić Mikołaj i Can oraz Mateusz z Mateuszem. Wyniki naszych zawodników po 2 dniach regat ( do rozegrania pozostał jutro tylko 1 bieg): Karol Zembrzuski i Paweł Jakubowski 4 m.( 7,3,5) Mikołaj Mickiewicz i Can Arslan 5 m. ( 6,5,2) Mateusz Olbryś i Mateusz Michalak 7 m.( 2,6,8) Michał Kozłowski i Jakub Witkowski 13 m. ( 11,11,12)